Systemy automatyki i Smart Home

smart home i aplikacja

Inteligentny dom (Smart Home) to możliwość zdalnego zarządzania domowymi sprzętami, oświetleniem i energią. W ofercie posiadamy urządzenia pozwalające uczynić dom inteligentnym, czyli umożliwiające kontrolę nad wybranymi urządzeniami.

 

Smart Home Fibaro

 

 

Fibaro jest globalną marką działająca w branży tzw. Internetu Reczy (Internet of Things). W ciągu 10 lat swojej działalności na rynku smart home uzyskała status z najlepszych firm w branży inteligentnych systemów automatyki Smart Home. Fibaro aktywnie działa na 6 kontynentach i dzięki ciągłemu rozwojowi produktów oraz oraz wprowadzanym innowacjom zdobyła opinie firmy posiadającej najbardziej kompleksowe i najskuteczniejsze rozwiązania z zakresu zaawansowanych, bezprzewodowych systemów inteligentnego domu na świecie.

Wszystkie elementy systemów Fibaro są produkowane oraz rozwijane w Polsce. Poprzez nieustanny rozwój i nacisk na kreatywne i nieszablonowe rozwiązania marka dąży do stania się wiodącym dostawcą rozwiązań automatyki budynkowej na rynku światowym.

 

Technologia Z-Wave

Komunikacja między wszystkimi urządzeniami działającymi w systemie Fibaro opiera się na sieci mesh – każdy element jest jednocześnie odbiornikiem i nadajnikiem. Natomiast zdalne połączenie między komponentami systemu Smart Home realizuje bezprzewodowa technologia Z-Wave. Jest ona używana przede wszystkim w systemach związanych ze inteligentnymi budynkami i z takim zamysłem została stworzona. Komunikacja działa na zasadzie połączenia urządzeń z centralą oraz wzajemną komunikacją elementów składowych systemu. Z-Wave nie wymaga ingerencji w strukturę budynku ani w instalację elektryczną, dzięki czemu nie istnieje potrzeba planowania tras kablowych czy przebudowy wnętrz pod kątem instalacji systemu.

Działanie systemu inteligentnego domu marki Fibaro opiera się przede wszystkim na centralach HomeCenter zarządzających automatyką budynkową, będących sercem całego inteligentnego systemu oraz na funkcjonowaniu aktorów, czyli urządzeń wykonawczych, sterujących pracą zewnętrznych urządzeń, mi. inteligentne gniazdka elektryczne, włączniki światła czy sterowniki do rolet. Cała seria produktów o takim charakterze działania nosi nazwę Walli i jest jednym z najnowocześniejszych rozwiązań, pod kątem designu i funkcjonalności na rynku.

 

Swoboda sterowania

Inteligentny dom to miejsce, w którym różne domowe urządzenia nieustannie komunikują się zarówno ze sobą, jak i z użytkownikiem tworząc jeden system. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz w prosty sposób sterować mi. oświetleniem, temperaturą, systemem rolet lub systemami nagłośnienia z poziomu swojego smartfona, z aplikacją FIBARO Home Center, która została kompleksowo przygotowana pod kątem intuicyjnego i szybkiego procesu sterowania. Aplikacji nadano nowoczesny design, jednocześnie zachowując prostotę w obsłudze.

Fibaro obsługuje także system sterowania głosem w inteligentnym domu. Funkcja realizowana jest za pomocą trzech najbardziej popularnych wirtualnych asystentów na świecie – Amazon Alexa, Google Assistant oraz Siri. Firma cały czas pracuje nad tym systemem i wraz z kolejnymi aktualizacjami wzbogaca je o nowe funkcje i wyrażenia, oraz optymalizuje te już wprowadzone. Podobnie, jak aplikacja mobilna, wirtualny asystent umożliwa kontrolę wszystkich komponentów włączonych do systemu – wystarczy wypowiedzieć komendę, a asystent głosowy ją zrealizuje. W razie konieczności, po logicznej interpretacji polecenia, poprosi również o doprecyzowanie szczegółów.

 

Prócz tego, w naszej ofercie znajdują się:

 

Automatyka bramowa

Dzięki wykorzystaniu napędu w bramie wjazdowej na posesję możemy automatyzować proces jej otwierania i zamykania. Zapewnia to oszczędność czasu oraz podnosi komfort użytkowania. Ważnym aspektem w wyborze napędu do bramy jest sposób jej otwierania – istnieją systemy do bram przesuwnych oraz skrzydłowych.

Możliwość swobodnego i bezpiecznego sterowania bramą jest zapewniana przez odpowiednio dobrane elementy sterowania, takie jak sterowniki, fotokomórki, centralki sterujące, piloty i sygnalizatory świetlne.

 

Więcej
człowiek korzystający ze smartfona

Systemy mobilne

W ofercie naszej firmy znajdują się systemy mobilne wspierające działalność firm i instytucji oraz dostarczające informacji użytkownikowi. Oferujemy również systemy usprawniające proces serwisowy oraz systemy

Czytaj więcej »
Okablowanie elektryczne

Okablowanie elektryczne i teletechniczne

Bezstratny przesył sygnału elektrycznego oraz energii elektrycznej, zwłaszcza w niesprzyjających warunkach otoczenia, jest możliwy do osiągnięcia dzięki zastosowaniu wysokiej jakości okablowania. Okablowanie wykorzystywane w budowie instalacji

Czytaj więcej »
systemy audio-video

Nagłośnienie

Doradzamy w wyborze oraz projektujemy systemy audio-video, systemy sterowania urządzeniami multimedialnymi i audiowizualnymi, a także posiadamy w ofercie interaktywne urządzenia prezentacyjne. Nasi projektanci opracowują koncepcję, sporządzają

Czytaj więcej »

Poszukujesz sprawnego dostawcy systemów zabezpieczeń?

nasz
sklep

odwiedź nasz
sklep internetowy