Nowy projekt – powstaje Beskidzkie Muzeum Rozproszone

powstaje Beskidzkie Muzeum Rozproszone
Nowy rok to nowe wyzwania dla naszej firmy.

 

Eltcrac System bierze udział w powstawaniu Beskidzkiego Muzeum Rozproszonego Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Muzeum będzie prezentować skarby drewnianej architektury sakralnej i będzie multimedialną, interaktywną podróżą po drewnianych, zabytkowych budynkach rozproszonych na terenie diecezji bielsko-żywieckiej. Dzięki inicjatywie, tym pięknym, niezwykłym obiektom podarowane zostanie nowe życie i nowa funkcja, która zapobiegnie ich ruinie i degradacji.

 

Co będzie wyróżniać to konkretne muzeum na tle innych? Zastosowane technologie, w których projektowaniu i wdrażaniu bierzemy aktywny udział. Głównym punktem stanie się aplikacja mobilna wykorzystująca technologię rozszerzonej rzeczywistości, na której opierać się będzie całe doświadczenie zwiedzania.

 

Aplikacja stanowi swoisty przewodnik po rozproszonym w terenie muzeum składającym się z wielu obiektów stanowiących przykład architektury drewnianej tamtego regionu.

Głównym celem projektu jest zwiększenie wzrostu dostępu do kultury poprzez stworzenie nowatorskiego, unikalnego muzeum skarbów rozproszonej sakralnej architektury drewnianej na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Wszystkie 21 zachowanych zabytków stanowi bardzo cenny i ciekawy przykład architektury drewnianej, które dzięki stworzeniu Muzeum Rozproszonego otrzymały nowe życie i nową funkcję.

 

Zapraszamy do obejrzenia materiałów związanych z projektem, dostępnych na naszym kanale na YouTube:

– Wywiad z ks. Szymonem Traczem o powstającym Beskidzkim Muzeum Rozproszonym Diecezji Bielsko-Żywieckiej, w którym nowoczesna infrastruktura multimedialna w połączeniu z drewnianymi zabytkami pozwoli na stworzenie opowieści na skalę do tej pory w takich obiektach niespotykaną.
– Rozmowa z konserwatorem zabytków i dzieł sztuki Anetą Krawczyk-Wróbel. Pracownia Reno-Arte odrestauruje katafalk i karawan pogrzebowy, które będą częścią ekspozycji w kościele w Osieku.

 

Zachęcamy również do śledzenia postępu prac przygotowawczych, o których z pewnością będziemy informować na naszym Facebooku oraz YouTube.
Więcej

Poszukujesz sprawnego dostawcy systemów zabezpieczeń?

nasz
sklep

odwiedź nasz
sklep internetowy